Jak wykryć urządzenia szpiegowskie?

Jak wykryć urządzenia szpiegowskie?

Urządzenia szpiegowskie to bardzo popularne narzędzia do szpiegowania dużych firm lub pojedynczych jednostek. Konkurencja nie śpi i regularnie wystawia nas na potencjalny podsłuch. Ryzyko utraty poufnych danych osobowych lub sprzedażowych jest bardzo duże. Takie dane mogą być wykorzystane przez niepożądane oraz nieupoważnione osoby trzecie i spowodować duże problemy, które mogą spocząć na naszej firmie. Warto więc poświęcić chwilę i prześwietlić swoje najbliższe otoczenie w celu upewnienia się, że nikt nas nie obserwuje oraz żaden podsłuch nie zagraża wrażliwym danym.

CC308+

Ciekawym amatorskim urządzeniem do samodzielnego wykrywania podsłuchów jest CC308+. Takie narzędzie z łatwością wykrywa ukryte kamery, podsłuchy i telefony znajdujące się w danym pomieszczeniu. Kiedy do CC308+ dotrze sygnał o wykrytym zagrożeniu, urządzenie to sygnalizuje niebezpieczną sytuację poprzez sygnał impulsu świetlnego, wibracje lub dźwięk.

Profesjonalne usługi

Jeśli jednak nie interesują nas amatorskie metody, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług szpiegowskich lub detektywistycznych. Specjaliści danej firmy wyposażeni są w odpowiedni sprzęt ułatwiający wykrycie podsłuchów. Dodatkowo dużym atutem profesjonalnych szpiegów jest ich doświadczenie w tego typu zadaniach. Taka firma specjalizuje się głównie w wykrywaniu niepożądanych urządzeń szpiegowskich w naszej okolicy oraz ich kontrolą, zlokalizowaniem źródła i skutecznym demontażem. Specjaliści, przy pomocy sprzętu szpiegowskiego skanują pasma radiowe oraz w sposób fizyczny przeszukują dane pomieszczenia. Dodatkowo przeszukaniu ulegają potencjalne miejsca ukrycia podsłuchu, takie jak urządzenia lub instalacje elektryczne.

Czynności prewencyjne

Aby zabezpieczyć się przed niepożądanym zastosowaniem urządzeń szpiegowskich warto co jakiś czas wykonywać czynności prewencyjne. Regularne sprawdzanie wszystkich pomieszczeń i kontrola urządzeń mobilnych oraz dostępnych na miejscu komputerów pomoże nam w zachowaniu ostrożności i wyczuleniu na potencjalne zagrożenie poufności danych.

Przy współpracy ze sklepem Elektromaniacy.