Opakowanie doypack

Opakowanie doypack

Obecnie na rynku jest wiele firm, które produkują różnorakie opakowania kartonowe, foliowe, strunowe, czy typu doypack.

Produkcja

Produkcja opakowań to dość złożony proces. Np.do wytworzenia opakowania polietylenowego potrzebny jest odpowiedni granulat, z którego w procesie tłoczenia powstaje folia. Grubość, szerokość i inne jej parametry zależne są od ustawienia maszyny zwanej wytłaczarką.  Większość opakowań ma oczywiście napisy, wzory, kolory, czy logo firmy. Wytłoczona folia jest bezbarwna i w celu dodania kolorów, kodów kreskowych, dat, wzorów opakowania odpowiednio się ją drukuje. (https://profilgroup.com/pl/szukasz-opakowania-dla-swojego-produktu) Są różne drukarki np.dwu, trzy, oraz ośmio kolorowe. Nadruk, jego wielkość, motyw, ilość kolorów i barwy wybiera oczywiście klient lub firma dla której jest to drukowane. Już z zadrukowanego produktu można zgrzewać potrzebne opakowanie. Jednak chcąc mieć np.o wiele lepszą i trwałą torebkę, folia musi przejść przez proces laminowania. W tym wypadku na laminarce skleja się dwie folie, które często są też lakierowane. W efekcie powstają nowoczesne, kolorowe,efektowne i giętkie opakowania.  

Rodzaje opakowań

Jest wiele rodzajów opakowań, które służą do różnych celów np. opakowania papierowe i spożywcze. Są opakowania sztywne, czyli kartony, tektury, opakowania miękkie np.pakowany papier. Mają szerokie zastosowanie w przemyśle, spożywce. To praktyczne, wszystkim nam znane opakowania szklane, słoiki, butelki, ampułki. Są również opakowania z tworzyw sztucznych, wytrzymałe, odporne na warunki zewnętrzne, lekkie i dość tanie. To popularne torby, reklamówki,folie.  

A żyrandole znajdziesz na https://www.lights.com.pl/Zyrandole-245k/

Doypack

Praktyczne i skuteczne jest też opakowanie doypack, które ma możliwość wielokrotnego otwierania i zamykania. Po otwarciu i pobraniu produktu pozostałą zawartość można bezpiecznie dalej przechowywać. Tego typu torebki dostępne są w wielu wersjach. To worki z suwakiem,  z solidnym dnem, saszetki, czy opakowania fałdowe. Opakowanie doypack przeznacza się zarówno do produktów mokrych jak i suchych. Wiele firm wykorzystuje je do przechowywania produktów chemicznych, spożywczych. Są to  sery, mleko w proszku, czy mydło w płynie.                      

Autor: https://profilgroup.com/