Na czym polega team building?

Na czym polega team building?

Team building to proces tworzenia grupy pracowników, którzy spójnie współpracują ze sobą, a nie pracują samodzielnie nad własnymi projektami. Osoby te współpracują przy różnych projektach, aby osiągnąć jeden lub kilka celów, w zależności od potrzeb firmy i działów, do których są podzielone. Jednym z podstawowych celów ćwiczeń integracyjnych jest poprawa komunikacji w miejscu pracy. Ćwiczenia mogą pomóc pracownikom czuć się bardziej komfortowo ze sobą, więc kiedy muszą się komunikować, jest to łatwiejsze i bardziej naturalne. Niezależnie od tego, czy komunikują się osobiście, czy za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikacja jest kluczem do efektywnych operacji biznesowych i otwartego środowiska zespołowego. Zaufanie jest podstawową cechą każdej grupy, ponieważ pomaga zapewnić, że każdy członek zespołu czuje się spokojny podczas wykonywania swojej części działań integracyjnych. Jeśli każdy członek zespołu wyrazi przekonanie, że wszystkie inne osoby są wystarczająco kompetentne, aby wykonywać swoje obowiązki, może to pomóc w stworzeniu bardziej zrelaksowanej dynamiki. Ponadto zaufanie może mieć bardzo pozytywny wpływ na produktywność podczas ćwiczeń integracyjnych.

O tym warto pamiętać!

Często lider zespołu lub menedżer ułatwia serię spotkań, na których pracownicy poznają się i rozwijają spójne relacje zawodowe. W większej organizacji pracownicy zajmujący się rozwojem organizacji mogą prowadzić sesje budowania zespołu. Wielu praktyków zasobów ludzkich czuje się również komfortowo prowadząc sesje budowania zespołu. Przy odrobinie praktyki zespoły mogą korzystać z usług innego pracownika, aby ułatwić sesję grupową. Ale budowanie zespołu nie zawsze musi mieć ułatwione spotkanie, aby osiągnąć cel spójnego zespołu. Możesz budować swoje zespoły, organizując działania i zabawne wydarzenia, które członkowie zespołu mogą robić razem. 

Komunikacja i zaufanie w naturalny sposób budują współpracę między współpracownikami i menedżerami, a dalsze wspieranie budowania zespołu może jeszcze bardziej wzmocnić wysiłki na rzecz współpracy. Dzięki współpracy zespoły mogą osiągnąć więcej, zwiększyć produktywność, wykorzystać większy potencjał twórczy i zabezpieczyć więcej projektów. Członkowie zespołu mogą również łatwiej przeprowadzać burze mózgów i wspólnie ustalać cele, jeśli współpraca stanowi dużą część środowiska pracy. Zespołowe polowanie na padlinożerców to działanie, które wymaga efektywnej współpracy. To wyzwanie może skłonić członków zespołu do współpracy w celu określenia najlepszego planu znalezienia wszystkich przedmiotów. Na przykład lider zespołu może wybrać strategię „dziel i rządź” i przypisać każdą osobę do innej lokalizacji w obwodzie polowania.