Monitoring internetowy- tańszy zamiennik monitorowania tradycyjnego

Monitoring internetowy- tańszy zamiennik monitorowania tradycyjnego

Coraz częściej można spotkać się z monitoringiem, który ma poprawić nasze poczucie bezpieczeństwa. Mając świadomość, że nasza posiadłość, lub dany obiekt jest pod stałym nadzorem, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, możemy czuć się spokojni. Jedną z form zabezpieczenia jest montowanie kamerek monitorujących, które archiwizując nagrany materiał ułatwi nam interwencje w momencie, gdy dojdzie do napadu, czy najścia niechcianego gościa. To samo tyczy się monitoringu wewnętrznego- możemy zobaczyć kto był w naszym domu i co w nim robił. Niestety, te profesjonalne formy ochrony często nie są tanie. Dlatego powstał pomysł o monitorowaniu przestrzeni przy pomocy internetu.

Na czym to polega?

Monitoring internetowy jest elastyczny. Można użyć do niego specjalnych kamerek, ale i ekran komputera poradzi sobie z wykonaniem tego zadania. Jedyne, co trzeba zrobić, to odpowiednio ustawić komputer tak, aby rejestrował interesującą nas przestrzeń. Można też połączyć te dwie techniki rejestrowania obrazu. Można też wybrać dwie opcje- obserwacja nagrania na bieżąco, lub jego archiwizowanie.

Aby skorzystać z monitoringu online należy wyszukać odpowiednią stronę internetową oferującą takie usługi, dzięki której możemy połączyć komputer w domu z tym, z którego będziemy śledzili, co dzieje się w naszym domu, lub na smartfonie, który jest jeszcze bardziej praktyczny w tej kwestii. Można na rynku znaleźć coraz więcej programów proponowanych przez producentów, który pozwoli na rejestrowanie obrazu bez korzystania z internetu. Ciężko jednak stwierdzić, czy jest to opłacalne, mając nieograniczony dostęp do internetu. Co prawda, proponowane programy są bardziej rozbudowane, mają więcej funkcji i dają większe możliwości użytkownikowi.

Do czego może się przydać?

Omawiana forma monitoringu może sprawdzić się w sytuacji, gdy potrzebujemy kontrolować nasze dziecko, czy zwierzaka. Mając ciągle przed oczami co dzieje się w danym momencie z naszym monitorowanym łatwiej jest później działać. O ile malutkiego dziecka nie zostawia się samego w domu, o tyle warto monitorować to, jak jest ono traktowane przez opiekuna. Coraz częściej słyszy się o niekompetentnych opiekunkach, które często dopuszczają się przemocy i złego traktowania naszych maluchów. Dlatego gdy tylko dojdzie do takiego zaniechania można od razu zainterweniować.

kartka

Każdy, kto choć raz miał psa rozumie, że początki wychowawcze pupila potrafią być naprawdę problematyczne. Gdy zwierze zdecyduje się na załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych na naszym ulubionym kocyku to jest to i tak wierzchołek góry lodowej. Szczególnie, gdy adoptuje się zwierze ze schroniska wymaga on wiele uwagi, ale nie zawsze możemy spędzać z nim każdą chwilę. Pies musi nauczyć się być sam w domu i wyzbyć się wszelkich lęków. I w takiej sytuacji opisywana forma kontroli domu świetnie się sprawdzi i będzie ogromną pomocą. Dzięki temu, że wiemy, co nasz zwierzak robi, gdy nas nie ma, możemy podjąć odpowiednie kroki wychowawcze, by nasz pies się rozwijał i był daleki od lęków i samotności.

Współpraca: Elektromaniacy.