Jak działają ogrzewacze beczek?

Jak działają ogrzewacze beczek?

Beczki to pojemniki służące nie tylko do transportu, ale bardzo często również do utrzymanie przewożonej substancji w stanie zdatnym, albo stale gotowym do wykorzystania. Czasem można to osiągnąć za pomocą niskiej temperatury, ale przy niektórych materiałach potrzeba ciepła, aby zachowały swoje właściwości. Właśnie w tym celu zostały stworzone ogrzewacze beczek, które mają uchronić transportowaną substancję przed ostygnięciem, zgęstnieniem lub np. pomóc w zachowaniu jej odpowiedniej lepkości.

Jak działają ogrzewacze beczek?

Ich sposób działania jest bardzo prosty – ot, owijamy takowym beczkę, ustalamy odpowiednią temperaturę i już, beczka będzie podgrzewana przez cały okres aktywności podgrzewacza. Przez swoją budowę są one naprawdę proste w obsłudze, a do tego bardzo wytrzymałe, co może na pierwszy rzut oka nie być widoczne. Jako że dziś praktycznie wszystkie z nich wyposażone są w termostat, możemy łatwo ustawić interesującą nas temperaturę, i cieszyć się spokojną głową, kiedy urządzenie samodzielnie będzie ją utrzymywać (temperaturę, nie głowę).

beczki

Ponadto ogrzewacze beczek pasują na praktycznie każdy rodzaj beczki, gdyż płaszcz grzewczy jest regulowany pasami, które możemy dowolnie zaciskać lub luzować, w zależności od posiadanego pojemnika. Jest to świetne uzupełnienie komory grzewczej, szczególnie w przypadku, gdy interesuje nas podgrzanie tylko jednej beczki, a nie od razu całego składu. Zaoszczędzimy dzięki temu sporo energii, a co za tym idzie – naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

Ogrzewacze beczek – budowa

Jeśli przyjrzelibyśmy mu się z zewnątrz, zobaczymy płaszcz z dość luźnego materiału (zazwyczaj jest to tkanina poliestrowa) w którym ukryte są grzałki. Poza tym do zestawu dołączony jest oczywiście wyżej wspomniany termostat, odpowiadający za regulację temperatury oraz pasy zaciskowe, pozwalające dopasować ogrzewacz do danej beczki. Całość konstrukcji może nie wygląda, ale jest niezwykle wytrzymała, przez co bez problemu można ją wykorzystywać również podczas transportu.

Przeczytaj także: https://www.daktela.com/pl/callcentrum/call-center/